"Не вірю, що вони поляки": Генконсулка РП у Львові вибачилася за дії фермерів на кордоні

Администратор 2025-01-04 00:29:58 Интересное 43

Генеральний консул Республіки Польщі у Львові Еліза Дзвонкевіч у соцмережі відреагувала на події на українсько-польському кордоні.

Зокрема вона попросила вибачення в українців за дії її співвітчизників. "Я не можу більше мовчати. З любові до Батьківщини. Я не можу вдавати, що не бачу цих дій, які ганьблять Польщу на польсько-українському кордоні.

Вибачте, дорогі українські друзі. Те, що відбувається, не може бути справою рук моїх співвітчизників. Коли підлітком я дізнався, що під час Варшавського повстання 1944 року росіяни, які стояли по правий берег Вісли, не погодилися на посадку (для дозаправки) літаків союзників, які допомагали воюючій Варшаві, я подумав, що лише росіяни могли поводитися так ганебно. Зрештою, призначена для повстанців допомога була раніше випадково скинута з цих літаків на околиці Варшави і опинилася в руках німців. Тоді, будучи підлітком, я була переконана, що тільки росіяни можуть спокійно дивитися, як стікає кров’ю інший народ… що ми, поляки, ніколи б не зробили щось подібне.

А що сьогодні роблять «польські» фермери та перевізники? Я не вірю, що вони поляки… Справжній поляк ніколи не вдарить ножем в спину своїм сусідам, які борються за свободу. Йдеться не про вимоги, а про форму протесту. Ганьба і ганьба.

Прошу ВИБАЧЕННЯ в України, яка воює, вибачайте…

Цю картину подарував мені молодий український художник на знак вдячності за допомогу українцям з боку поляків після початку повномасштабної війни з боку Російської Федерації. На картині зображені сестри Польща та Україна в ніжних обіймах.

Чому ми все це руйнуємо?", – запитує дипломатка.

Як повідомлялося, 20 лютого польські фермери перекрили залізницю біля КПП “Медика – Шегині” та висипали частину зерна з вантажного потяга на колії. У відповідь на польські акції українські перевізники розпочали протест біля ПП “Рава-Руська – Гребенне”, “Краківець – Корчова” та “Шегині – Медика”.

Читайте також: День Героїв Небесної Сотні: вшанування пам'яті та історія.

Похожие статьи