В. о. міського голови Чернігова Олександр Ломако прокоментував звіт Держаудитслужби щодо аудиту міської ради, в ході якого були знайдені порушення та недоліки на понад 2 мільярди гривень.
Своє бачення ситуації керівник міста озвучив 13 лютого під час загальноміської наради та пізніше опублікував на своїй «Фейсбук»-сторінці.
-Хочу сказати, що це не аудит, а «фільчина грамота», яка нічого спільного з аудитом немає. Мета дуже проста – дискредитувати місцеву владу, залякати посадових осіб та дезінформувати суспільство, вислужитися перед замовниками цього – чиновниками з центру, - почав свій виступ Олександр Ломако.
Олександр Ломако заявив, що не згодний з висновками аудиторів, зокрема, щодо пропозицій підвищити податок на землю:
-Найцікавіший пункт: вони (аудитори, - прим.) пропонують нам підняти податок на землю. Вони взяли ставки, по яким міська рада підприємцям нараховує плату за землю. Сказали: «Якби вона була вищою, на рівні хоча б 6% за досліджений період, то можна було б отримати ще 171 мільйон гривень»… Тобто вони пропонують підвищити податок на землю. Це що, не шкідництво? Під час війни ті підприємства, які лишилися у місті, які працюють у цих складних умовах: багато пошкодженого майна… Бізнес, який тут лишився й створює завтрашній день міста, працюючи на нього, вони пропонують йому підняти податки, щоб отримати додаткові 171 мільйон гривень й нараховують нам це теж як недоотриману вигоду. Це що: аудит чи політичне замовлення? – заявив в.о. мера міста.
Свою незгоду з висновками аудиторів Олександр Ломако висловив й щодо низки інших пунктів аудиту, зокрема, щодо компенсації перевізниками за проїзд у громадському транспорті, закупки нового медобладнання тощо
На завершення свого виступу Олександр Ломако дав вказівку своїм підлеглим вивчити питання та звернутися з судовими позовами щодо результатів аудиту:
-Ці гарні ідеї під час війни можуть призвести до того, що у місті не буде ні землі під зеленими зонами, підвищення податків призведе до того, що не буде бізнесу. Зате всі будуть задоволені. Я хочу звернутися до юристів всіх служб, якіпід цей аудит потрапили: вивчить це питання, систематизувати й звернутися до суду за наклеп, за свідому позицію з чіткою політичною мотивацією. Вони ще до того як сюди прийшли, у міську раду, до того як вони почали перевіряти, вони сказали, що в них завдання від 2 до 3 мільярдів гривень знайти порушень, - стверджує Олександр Ломако. – Готуйте звернення до суду. Тому що за таке треба карати.
Нагадаємо, наприкінці 2023-го року представники «Чернігівводоканалу» заявляли про те, що аудитори надавали комунальникам нереалістично малі терміни для підготовки документів. Тоді у підприємстві казали про психологічний тиск.