З Чебурашки на Капітошку: на Полтавщині влада через перейменування розпочала масштабне «звільнення» місцевих дитсадків від радянських персонажів

Администратор 2025-01-13 13:47:55 Интересное 42

Дошкільні навчальні заклади у кількох громадах Полтавської області досі мають назви, які є русизмами або пов’язані з СРСР чи країною-агресором. У зв’язку з цим стартував процес їх перейменування. Нові назви отримали вісім дитсадків у Полтавській і Лубенській міських та в Оржицькій і Скороходівській селищних громадах.

Про це розповів журналістам представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Таким чином у Лубнах садок № 8 «Чебурашка» перейменовано на «Капітошку». За словами Пустовгара, це — літературний персонаж, який був створений письменницею і сценаристкою Наталею Гузєєвою, герой українських анімаційних фільмів та дитячих книг.

У селі Чевельча Оржицької селищної ради дитсадок «Чебурашка» перейменували на «Віночок». У Скороходівській селищній раді перейменовано два дитсадки: у селі Коханівка заклад дошкільної освіти «Чебурашка» перейменовано на «Барвінок», а Скороходівський заклад дошкільної освіти «Теремок» перейменовано на «Перлинка».

У Полтавській міській громаді назва дошкільного навчального закладу № 55 «Незабудка» містила порушення мовного законодавства, русизм, тож садочок депутати перейменували на «Перлинку». Аналогічне рішення ухвалили щодо полтавського дитсадка «Теремок» (нова назва ясла-садочок № 7 «Соняшник»).

Також сесія Полтавської міської ради дошкільний навчальний заклад № 29 «Орлятко» (алюзія до пропагандистської дитячої пісні СРСР, написана у сталінські часи і присвячена одному із родоначальників ленінського комсомолу Герасиму Фейгіну) перейменувала на «Промінчик», а дошкільний навчальний заклад № 80 «Червона гвоздика» (алюзія до комуністичної пісні «Красная гвоздика - спутніца трєвог») на «Червону калину», на прославлення стрілецької пісні, яка стала одним із символів війни України за незалежність від держави-агресора росії.

«Закон «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» містить пункт про формування у громадян України, в тому числі і в дітей, духовних цінностей українського народу, національної самобутності і усунення впливів держави-агресора в інформаційній, освітній, культурній сферах України», - зазначив Пустовгар.

Він також додав, що впродовж десятиліть українським дітям згодовували чужі культурні продукти Радянського Союзу і Росії. Серед них «Чебурашка».

Нагадаємо, що у Полтаві відкрився приватний дошкільний навчальний заклад «Малятко».

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Похожие статьи