Вже майже два роки кожен українець перебуває в стані постійного стресу. Нескінченні повітряні тривоги, переїзди, фонове напруження та невпевненість у завтрашньому дні виснажують нашу нервову систему.
Звісно, психіка адаптується, і навіть може здаватися, що ми чудово з усім справляємось. Але ресурс вичерпний, і коли людина все ж зрозуміє, що "впала", стан може перейти в тяжкі форми та навіть клінічну депресію.
Наш настрій постійно змінюється, інколи ми навіть можемо визначити, що в депресії. Звісно, це ще не означає всі українці потребують лікування. Але щоб не проґавити проблему, коли дійсно може знадобитись кваліфікована допомога, зверніть увагу на такі маркери:
Якщо ви відчуваєте симптоми, описані вище, вам потрібно потурбуватись про своє здоров’я. Зверніться за допомогою, навіть якщо вам здається, що для цього немає вагомих причин та вам не гірше, ніж іншим. Адже знецінення власних почуттів є проявом само стигматизації.
Якщо ви не можете наразі дозволити собі роботу з психотерапевтом, зверніть увагу на проєкт Mental Help. Глобальний договір ООН в Україні запустив його, щоб підтримати українців, які постраждали від збройної агресії Росії.
Mental Help – це онлайн-платформа, створена для надання безкоштовної та конфіденційної психологічної допомоги й підтримки українців у період війни. Ініціатива об’єднує 15 спеціалістів, які протягом 2023 року надали допомогу вже понад двом тисячам українців з усіх регіонів, провівши 12 140 консультацій.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua