Вчора відбулася презентація звіту за результатами розслідування організацій Human Rights Watch (HRW), SITU Research і Truth Hounds по Маріуполю. Цей звіт має назву «Наше місто зникло. Спустошення Росією Маріуполя» і містить 260 сторінок інформації про події в Маріуполі навесні 2022 року. Для створення цього звіту були проаналізовані свідчення сотень маріупольців, документальні відео- та фотоматеріали, а також супутникові знімки високої роздільності, пише маріуполець Євген Сосновський на своїй сторінці у Фейсбуці.
Ознайомитись з онлайн-версією звіта і завантажити цей 260-сторінковий документ можна на сторінці, яку вам одразу знайде Google за пошуком "Наше місто зникло Human Rights Watch" (якщо не знайшли, посилання є у коментарях)
Єдине, на чому хотів би зробити невеличкий акцент - це кількість загиблих в Маріуполі. HRW виділила цей підрахунок в окремий розділ і визначила, що за тими даними, які їм вдалося дослідити за допомогою супутникових знімків маріупольських кладовищ, кількість загиблих маріупольців становить ЩОНАЙМЕНШЕ 8 034 осіб. Але вони впевнені, що реальна кількість загиблих набагато більше і може перевищувати зазначену кількість у кілька разів. Велика кількість мешканців міста була похована поза межами кладовищ. Багато тіл загиблих залишились у зруйнованих будинках і їх ніхто не прибирав і не ховав, а разом з залишками будинку перетворювали на будівельне сміття. Також неможливо порахувати кількість тіл у так званих "братських могилах", коли загиблих звозили самоскидами на кладовища і ховали в одній ямі. Тобто 8034 - це мінімальна кількість, яку їм вдалося дослідити і задокументувати.
А щоб зрозуміти, яка може бути реальна кількість загиблих маріупольців, подивіться на наведену нижче карту тільки одного з 4-х районів Маріуполя - Центрального. На цій карті, створеній за результатами досліджень HRW, червоним кольором відмічені будинки, зруйновані та пошкодженні унаслідок рашистських обстрілів міста.
Якщо при руйнуванні тільки частини будинку у Дніпрі загинуло більше 40 людей, то скільки маріупольців загинуло у цих "червоних будинках"? Дослідження HRW включило аналіз 4 884 пошкоджених або зруйнованих будівель на території Центрального району розміром приблизно 14 квадратних кілометрів, що становить чверть загальної площі міста. Тож, можете спробувати оцінити масштаби пекла під назвою Маріуполь.
На жаль, таку оцінку руйнувань не поспішають робити у владних кабінетах і замість того, щоб допомогти маріупольцям, які колись проживали у тих "червоних будинках" і виплатити їм компенсацію за зруйноване житло, вони вирішили прибрати навіть ті 2000 державної допомоги, які допомагали людям хоча б частково покривати вартість оренди квартир. Бо люди ж вже повинні були адаптуватись... Незважаючи навіть на те, що багато з тих людей залишились взагалі без нічого. Єдине що вони змогли зберегти - це своє життя.
Більше блогів ЧИТАЙТЕ ТУТ