Суд поновив Богдана Львова, у якого знайшли паспорт рф, на посаді судді Верховного суду

Администратор 2024-06-19 03:30:33 Интересное 18

Суддю Богдана Львова, у якого раніше знайшли російський паспорт, поновили на посаді судді Верховного Суду.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня", з посиланням на Фундація DEJURE.

«Щойно суддя КОАСу Альона Кушнова зобовʼязала поновити скандального Богдана Львова у штаті Верховного Суду. Підтвердження від журналістів та СБУ про те, що Львов має російське громадянство, не стали на заваді, і вже сьогодні він «на білому коні» повертається назад до ВС (посада судді КГС ВС повернулася до нього автоматично з рішенням суду)», – йдеться у повідомленні.

Водночас «Схеми» повідомили, що Київський окружний адмінсуд вирішив не тільки повернути Львова до ВС, а й постановив виплатити йому зарплату «за час вимушеного прогулу». При цьому у Верховному Суді не повідомили, чи планують оскаржувати таке рішення.

За день до засідання суду вийшло інтерв’ю судді ВС Станіслава Кравченка, у якому він заявив, що звільнення Львова з посади судді нібито було «суб’єктивною думкою» тодішнього очільника ВСУ Всеволода Князєва. Також ще вчора Кравченко допустив можливість поновлення Львова на посаді. На думку журналістки Ірини Федорів, своїми висловлюваннями суддя ВС спробував відбілити Львова, вплинути на рішення суддів та порушив суддівські принципи поведінки.

Нагадаємо, 3 жовтня 2022 року Служба безпеки України поінформувала Верховний суд про наявність у Львова громадянства Росії, на підставі чого голова Верховного Суду відрахував Львова зі штату суддів ВС. При цьому в Службі безпеки тоді повідомили, що перевірка триває. 

7 жовтня 2022 року петиція на сайті президента про позбавлення Львова українського громадянства набрала 25 тисяч підписів. 22 жовтня президент Володимир Зеленський відповів на петицію – доручив Комісії з питань громадянства при офісі президента перевірити наявність підстав для припинення українського громадянства Богдана Львова. З того часу про результати розгляду цього питання ані в ОПУ, ані в Державній міграційній службі не повідомляли.

Петиції передувало розслідування «Схем» про те, що Богдан Львов понад 20 років тому отримав громадянство РФ на підставі довідки військовослужбовця, а потім поновив паспорт по досягненню 45-річного віку у 2012-му. Після виходу розслідування суддя визнав, що в реєстрах РФ є дані про його громадянство, але заявив, що це «якісна підробка» для «дестабілізації роботи судової системи України». 26 та 28 вересня 2022 року він опублікував два дописи на своїй сторінці у фейсбуці, ставлячи під сумнів окремі документи з розслідування, називаючи його «чистим фейком». У своєму детальному аналізі у продовженні розслідування «Схем»» журналісти спростували звинувачення Львова та покроково підтвердили зроблені раніше висновки. 

За даними «Схем», станом на кінець грудня 2023 року Державна міграційна служба України зупинила розгляд питання про позбавлення екссудді Верховного суду Богдана Львова громадянства України. У відомстві не дали відповіді на запит журналістів про причини такого рішення, пославшись на «конфіденційність» такої інформації.

Похожие статьи