Більше пелюшок та теплого одягу - В Україні змінять зміст та вартість Пакунку Малюка

Администратор 2024-06-19 05:13:30 Интересное 20

Кожні 4 роки склад бебі-бокса в Україні переглядають. Напередодні 2024 року також обговорили зміни.

Міністерство Соціальної політики розказує про те, як і чому зміниться Пакунок Малюка.

Обговорюючи зміни, враховують думку фахівців кількох міністерств, представників UNICEF Ukraine, відгуки батьків.

У 2024 році вміст «пакунку малюка» стане більш раціональним. Збільшиться кількість товарів, які мають попит: багаторазових вологостійких пелюшок, теплого одягу для немовлят, плед-ковдру замінять на більшу для зручнішого використання, натомість зменшать кількість одягу найменшого розміру. Зміниться не лише вміст, а й вартість бебі-боксу: з 6 816 грн до 7 689 грн.

Вартість «пакунку малюка» дорівнює трьом розмірам прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, у 2024 році цей прожитковий мінімум становить 2 563 грн.

«Пакунок малюка» – це одноразова допомога від держави сім’ям, у яких з’явилася дитина. У ньому зібрані майже сто речей, необхідних для догляду за немовлям: одяг, підгузки, матрац і ковдри, пелюшки, іграшки, засоби гігієни тощо.

Отримати «пакунок малюка» можуть біологічні батьки, усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.

Бебі-бокси запровадили у 2018 році у межах пілотного проєкту Уряду України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС). За весь час українські батьки отримали близько 700 тисяч «пакунків малюка».

Похожие статьи