Російська шпигунка працювала продавцем біля вокзалу на Донеччині: подробиці її затримання

Администратор 2024-07-23 06:32:10 Интересное 19

Російська шпигунка працювала продавцем біля вокзалу на Донеччині: подробиці її затримання, фото-1

Служба безпеки розкрила ще одного агента російської військової розвідки, який збирав розвіддані про українські сили оборони та вказував ворогові цілі для обстрілів цивільної інфраструктури в Донецькій області.

Ворожою шпигункою стала мешканка місті Покровськ. Вона відіграла ключову роль у подіях 6 січня цього року, коли російські війська здійснили ракетний удар по житлових будинках у Покровському районі, що призвело до загибелі шести мирних мешканців, серед яких були й двоє дітей.

У грудні 2023 року жінка влаштувалась працювати до місцевого продовольчого магазину. Вона використала своє робоче місце для збору інформації. Там вона потайки випитувала потрібні відомості у працівників вокзалу під час довірливих розмов та продажу товарів.

Російська агентка також слідкувала за рухом українських військових колон, що направлялися до передової, та фіксувала дані про їх переміщення. Так звана агентка особисто їздила містом і навколишніми селами та фіксувала, де саме перебувають та якими шляхами здійснюють рух українські військові підрозділи.

Отриману інформацію вона передавала своєму куратору в головному управлінні генерального штабу збройних сил росії, використовуючи анонімний чат у месенджері. Агентка здійснювала передачу розвідданих у вигляді текстових звітів та фотографій українських об’єктів, у тому числі місцезнаходження об’єктів критичної інфраструктури Покровського району, вона знаходила у мобільному застосунку "Google Мaps", робила позначки на картах і відправляла скриншоти з телефону своїм кураторам.

Після успішної спецоперації співробітники Служби безпеки України затримали інформаторку прямо в її помешканні.

За даними слідства, жінку завербували до співпраці з російськими силами задовго до початку повномасштабного вторгнення Росії. Вона відвідувала тимчасово окупований Донецьк, де провідувала свого чоловіка – кримінальника, який відбував тюремний строк у місцевій колонії.

Після виходу на волю він приєднався до російської приватної військової компанії "Вагнер", а його дружина почала співпрацювати з російською військовою розвідкою.

На підставі зібраних доказів Служба безпеки повідомила про підозру за незаконне розповсюдження інформації про розташування Збройні Сили України в умовах воєнного стану.

Зловмисниця перебуває під вартою і їй загрожує до 12 років позбавлення волі.

Похожие статьи