Запорізька ОВА провела консультацію з Генштабом, щодо розмежування повітряних тривог в регіоні

Администратор 2024-11-24 20:24:03 Интересное 31

В Запорізькій ОВА повідомили, що опрацювали можливість диференціювати сигнал повітряної тривоги окремо для всієї області, району чи певної громади та після консультації з Генштабом, прийшли до висновку, що зробити це наразі неможливо.

Про це повідомив під час брифінгу в.о директора департаменту цивільного захисту населення Запорізької ОВА Олексій Караулов.

На минулому тижні Харківська міська рада оголосила про те, що планує змінити систему оповіщення про загрозах з боку РФ. Планують розпочати диференціацію повітряних тривог і не давати оголошення для обласного центру, якщо загроза обстрілу в області.

Мешканці Запоріжжя, місцевий бізнес та окремі установи неодноразово зверталися до міської та обласної влади з проханням якось розмежувати сигнали повітряної тривоги, оскільки через шалену кількість тривог, значна кількість державних та приватних установ не може працювати та приймати відвідувачів.

Посадовці ЗОВА наголошують на тому, що система оповіщення має декілька рівнів - загальнодержавна, територіальна, місцева і об'єктова.

«Згідно чинного законодавства, відповідному керівнику, чи держави, чи території надається право оголошувати тривогу на підконтрольній території. Якщо взяти керівництво держави, то тривогу вони мають право оголошувати як по всій країні, так і окремо по кожній області, району або громаді. Якщо беремо обласну адміністрацію, то вона має право оголошувати тривогу на всій території області, окремо для кожного району, для кожної громади. Якщо ми отримуємо сигнал від керівництва держави з Києва про те, що в нас тривога, ми в ніякому разі, не маємо права її розмежувати. Ми її повинні оголосити на всій території обліку. Розуміючу всю складність ситуації у Запорізькій області ми звернулися до Генштабу, щодо можливості прийняття певного рішення по розмежуванню тривог, і отримали від них категоричну відмову. Безпекова ситуація, те, що ми знаходимося в 35 км від Василівки, звідки може прилетіти будь-якої миті, та ті технічні характеристики, які застосовують російські війська, з цим наперед нічого зробити не можна», - прокоментував Олексій Караулов.

Щодо кейсу Харківської міської ради, то посадовці ЗОВА наголошують на тому, що такі дії незаконні і вони не можуть взяти на себе таку відповідальність

«Я більше скажу, система влаштована так, що якщо я не ввімкну тривогу зараз, то її протягом 5 хвилин увімкне Київ, бо так працює запобіжна система. Я керуюся чинним законодавством. Ніяких виключень, якщо тривога йде на всю область не може бути», - прокоментували в департаменті цивільного захисту ЗОВА.

Посадовці також наголосили на тому, що найближчим часом будуть внесені зміни у мобільний застосунок «Повітряна тривога», де додається додаткове звукове сповіщення для інших видів загрози – артобстріли, вуличні бої, хімічна та радіаційна небезпека.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Запорізька область на другому місці в Україні за кількістю повітряних тривог.

Похожие статьи