Майже 17 млн гривень виманили шахраї у громадян прифронтового регіону в 2023 році

Администратор 2025-01-10 22:57:17 Интересное 33

Минулого року поліція Донеччини зареєструвала понад 700 фактів шахрайств. Одна з трьох найпопулярніших схем обману – «придбання автомобіля з-за кордону». Правоохоронці радять, як не потрапити на гачок аферистів.

З початку повномасштабного вторгнення аферисти, користуючись ситуацією та складним становищем громадян, адаптують «свій бізнес» під сьогодення та ошукують людей.

Найчастіше жителі Донеччини втрачали кошти внаслідок спілкування з рейковими «працівниками банку». В поліції зареєстровано 199 таких випадків.

Не менш поширеними є афери під час покупки товарів через інтернет – 189 фактів. Громадяни перераховують «продавцям» чималі суми передоплати, а в результаті залишаються і без замовлення, і без коштів.

Жертвами злочинців часто ставали військовослужбовці. Загальна сума збитків, завданих захисникам, сягає 9 мільйонів гривень.

На третьому місці в загальному топі шахрайств і на першому відносно бійців –схема «пригін авто з Європи». У минулому році зареєстровано 39 таких фактів, у цьому - вже 4. На різних інтернет-майданчиках зловмисники розміщують оголошення з пропозицією доставити авто з-за кордону на вигідних умовах. Надалі просять перерахувати кошти на паливо, розмитнення, штрафи та інші «послуги». Виманювання грошей під вигаданими приводами триває, доки жертва вірить шахраю. Іноді суми переведених коштів складають до 300 000 гривень.

Аби зберегти свої заощадження, поліція закликає дотримуватися правил платіжної безпеки:

не переказуйте передоплату за товари, які купуєте через інтернет — надавайте перевагу післяплаті;

не вводьте реквізити платіжних карток на онлайн-платформах та не повідомляйте нікому свої конфіденційні дані;

у випадку купівлі дороговартісного товару, оплату здійснюйте тільки при особистій зустрічі з продавцем та після перевірки товару на придатність до використання.

Якщо ви постраждали від шахрайства - звертайтеся до поліції!

Похожие статьи